2022 Asteğmen Maaşları

Sıradaki içerik:

2022 Asteğmen Maaşları

e
sv

Sözleşmeli Er Başvuru Sonucu Sorgulama

251 okunma — 23 Mart 2022 19:53
sozlesmeli-er-basvuru-sorgulama

Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan Sözleşmeli Er Alımı ilanında sonuçlar açıklandı. Tüm adaylar tarafından merakla beklenen Sözleşmeli Er Alım Sonuçları için sitemizden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Vatanı için gözünü kırpmadan göreve giden ve karşılığında değmeyecek maaşlar almasına rağmen vatanı için devam eden çok sayıda sözleşmeli er bulunuyor. Ayrıca belirli dönemlerde Bakanlık tarafından açıklanan alımlarda yoğun başvurular yapılmakta. Ortalama 1 yıl içerisinde üç ve dört aralığında sözleşmeli er alımları yapılmaktadır.

2022 Sözleşmeli Er Alımları

2022 yılının ilk alım ilanı Ocak ayında başvuru toplamaya başlayarak şubat ayı içerisinde sonuçlandı. Yapılan değerlendirme sonucunda mülakata hak kazanan adaylar için ikinci bir sınav telaşı başladı. Mülakatta başarılı olan adaylar ise kısa süre içerisinde eğitim birliklerine yerleştirilecek. Çok sayıda sözleşmeli er temini yapılması başvuran adayların kazanma ihtimalini yükseltmektedir. Başvuran tüm adaylar heyecanlı bir şekilde sonuçları ve eğitimin başlamasını beklemekte. Ancak yapılan duyuru sonucuna göre kısa süre içerisinde eğitim duyurularının yayınlanması beklenmektedir.

MSB Personel Temin Sistemi

Sözleşmeli Er Başvuru 2022

Sözleşmeli er başvuruları MSB Personel Temin sistemi üzerinde yapılan duyuruda yer alan şartlara göre yapılmaktadır. Başvuran adaylardan uygun olanlar seçilerek mülakata çağırılmaktadır. Mülakatta başarısız olan veya katılmayan adayların yerine ise seçilmiş olan yedek adaylar katılabiliyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temini yapmaktadır. Tüm kuvvetler başvuru, alım ve eğitimleri farklı tarihlerde yapmaktadır. Adayların kafa karışıklığı yaşamasını önlemek için yapılan bu tarih işlemleri oldukça yararlı olarak gözükmektedir.

Sözleşmeli Er Başvuru Sorgulama

Sözleşmeli Er Başvuru Sorgulama işleminizi MSB Personel Temin Sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bir diğer adı ise PERTEM olarak bilinen bu sisteme giriş yaptığınızda başvurular adımı altında başvuru durumunuzu görüntüleyebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli