Sözleşmeli Er Olmak İçin Gerekli Dilekçe Nedir?

Sıradaki içerik:

Sözleşmeli Er Olmak İçin Gerekli Dilekçe Nedir?

e
sv

Uzman Erbaş Mülakatlarına Giderken Gerekli Belgeler Nedir?

270 okunma — 26 Şubat 2022 17:19
uzman-erbas-mulakatlarina-giderken-gerekli-belgeler-nelerdir

Uzman Erbaş alımı son başvuru tarihi sona erdi. Adaylar büyük bir merakla ön başvuruların açıklanmasını beklemekteydi. Nitekim adayların cep telefonlarına gönderilen SMS ile ön başvuru sonuçları açıklandı. Peki ön başvurusu kabul edilen adayların uzman erbaş mülakatlarına giderken hangi belgeleri götürecekler?

Uzman Erbaş Mülakatları İçin Gerekli Belgeler

Uzman erbaşlar için gerekli belgeler tek tek sıra halinde yapmanız ve istenilen sıraya göre koymanız sizin için faydalı olacaktır. Peki uzman erbaş mülakatları için gerekli belgeler nelerdir?

UYARI: Adayların aşağıda belirtilen belgeleri, beraberinde ve tam olarak getirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvuruları kabul edilmeyecektir (Adayların çağrıldıkları günde seçim aşaması sınavlarına gelmeleri ve beraberinde getirdikleri belgelerin aslının yanında arkalı/önlü fotokopisinin de olması önem arz etmektedir). Herhangi bir aşamada elenen adayların kayıt kabul evrakları iade edilecektir.

 1. Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken bir adet yarım kapaklı pembe karton dosyanın içine takılı olarak aşağıdaki belgeleri, sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne tükenmez kalem ile aday numarası, adı ve soyadı yazılmış olarak getireceklerdir.
 2. Sınava Çağrı Belgesi: Genel ağdan (İnternet) adayın başvurusunun kabul edildiğine dair bilgisayar çıktısı,
 3. Diploma aslı ve bir adet fotokopisi (Diploma bulunmuyor ise geçici mezuniyet belgesinin aslı veya bir adet fotokopisi; diploma ve geçici mezuniyet belgesi de bulunmuyor ise okul tarafından onaylı öğrenim durum belgesi ve bir adet fotokopisi, e-devletten alınmış olan öğrenim durum belgesi),
 4. Askerlik hizmetini çavuş olarak yapanlar için varsa çavuş diploma sureti,
 5. Askerlik hizmeti devam eden adaylar için askerlik durum belgesi,
 6. Askerlik hizmeti sona eren adaylar için terhis belgesinin aslı veya askerlik şubesinden onaylı sureti,
 7. Varsa ehliyet, askerî ehliyet, ustalık ve kalfalık belgesi, bonservis, başarı belgesi ve benzeri belgelerin asılları ve birer fotokopileri,
 8. Şehit/gazi kendisi, eşi veya çocuğu olduğunu belirten aday; Anne/baba veya eşi TSK’ya mensup ise bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alacakları belgenin aslı ve bir adet fotokopisi,
 9. Nitelik Belgesi: Askerlik hizmeti devam eden adaylar; ilgili birlik komutanı veya kurum amiri tarafından onaylanmış ve mühürlenmiş kapalı zarf içinde getireceklerdir. (Örneği Uzman Erbaş Nitelik Belgesi ve Başvuru kılavuzu TABLO-3’de dir. )
 10. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Adayın kendisine ait nüfus cüzdanının aslı (askerlik hizmetine devam eden adaylar dâhil) ve iki adet fotokopisi (kayıt kabul ve hastane sevk için). (AÇIKLAMA: Nüfus bilgilerinde değişiklik yapılmış olanlar, Nüfus Müdürlüklerinden Vukuatlı Nüfus  Kayıt Örneği (ıslak imzalı) belgelerini beraberinde getireceklerdir.)
 11. Adli sicil veya adli sicil arşiv kaydı olanlar, ilgili mahkeme kararı ile kesinleşme şerhinin aslı ve fotokopisini beraberinde getirecektir.   12.Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu: Güvenlik soruşturmasına esas olan form, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu doldurma talimatına uygun, 2 suret bilgisayar ortamında önlü-arkalı doldurulmuş olarak getirilecektir (Örneği TABLO-5’tedır). Uzman Erbaş Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma formu indirmek için tıklayınız.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli